Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju ÇELİK’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı

Bergama’da ve yurdumuzun her köşesinde birlik ve dayanışma içinde kutlanacak olan gün için açıklama yapan Dr. Tanju ÇELİK, gençlerimizin her zaman yanında olacağını belirtti. 

Dr. Tanju ÇELİK; “Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi 105 yıldır gençlerimizin yolunu aydınlatıyor. 19 Mayıs ulusumuzu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet’le buluşturan bir dönüm noktasıdır. Tarihimizdeki bu dönüm noktalarında bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz, laik, demokratik bir Cumhuriyet’e sahip olmamızı sağladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlayan bu tarihin ve ülkemizin teminatı da gençlerimizdir. Ülkemiz ve Bergama’mızı laik, demokratik toplum yapısıyla örnek alınan, çağdaş ve akılcı çizgide ilerleyen, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir kenti gelecek kuşaklara bırakmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bize düşen Cumhuriyet kazanımlarını iyi bilmek, korumak ve yarınlara taşımaktır. 

Sevgili Gençler; bilimin ve aklın üstünlüğünü benimseyen, eleştirel düşünce sistemine sahip, bilgiye önem veren, sorunlara duyarlı bir Bergama gençliği görmek en içten dileğimdir. Çağdaş dünyanın bireyleri olarak, dünya düzeyinde eğitim görmeniz ve iyi bir şehirde yaşamanızı sağlamak için çok çalışacağız. Geleceğe ve Bergama’ya olan inancınızı sürdürmenizi istiyor, kendinize güvenle dolu bir hayat diliyorum. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir