Yozgat’ta Deprem Sonrası Hasar Tespiti Yapıldı

Dün saat 18.11’de meydana gelen deprem, Yozgat merkez ve ilçelerinde de hissedildi. Kadışehri ilçesinde etkisi daha fazla olan deprem, vatandaşlarda paniğe neden oldu. Hasarlar, gün ağarınca ortaya çıktı.

AFAD ekipleri, hasar tespit çalışmalarını sürdürürken, insani yardımların dağıtımı için çalışmalar yürütüldü. Köylerde evlerine giremeyen vatandaşlar için çadır kuruldu ve battaniye dağıtıldı. Depremden etkilenen köylerde cuma namazı açık havada kılındı.

147 EV, 8 CAMİ VE 14 AHIRDA HASAR İHBARI

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, sahadaki çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığını söyleyen Özkan, şu ana kadar 147 ev, 8 cami ve 14 ahır için hasar ihbarı yapıldığını, tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Vali Özkan, “Arkadaşlarımız sahada gün ışımasıyla birlikte tekrardan görev aldı. Hasar tespit çalışmaları bir yandan binalarda, bir yandan tarımsal hasar tespit çalışmaları, bir yandan da bina işlerindeki mal zararına dönük hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Çok şükür ciddi denilebilecek bir sorunumuz, bir problemimiz yok. Gerek evinde oluşan hasardan, gerekse endişeden dolayı evine giremeyen insanlarımız vardı. Bu surette de derhal çadır dağıtımını AFAD ve Kızılay üzerinden gerçekleştirdik. Gece sabaha kadar kurulumların çoğunu bitirdik. Bunların yanı sıra battaniye dağıtımlarımızı yaptık. Şu ana kadar 140 çadırın kurulumunu yaptık. Tabii sabah gidince orta çadırlardan isteyen oldu. Onlarla beraber 200’e yaklaştı çadır sayımız. Bine yakın da battaniye dağıtımımız oldu. Gelen talepleri de karşılıyoruz. Hiçbir problemimiz yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir