Nevra Serezli: ‘Metin’den sonra torunlarım hayatta kalma sebebim oldu’


Programda, Feray’ın oyunculuğa başlama hikayesi ve Serezli ile olan özel bağları izleyicilere aktarıldı. Sunucu Ceyda Düvenci’nin renkli sunumu ile gerçekleşen sohbet, tiyatro ve sinema dünyasından keyifli anekdotlarla doluydu.

Nevra Serezli, programda torunlarıyla olan ilişkisini ve onların tiyatroya olan ilgisini dile getirdi. Torunlarının kendisini sık sık tiyatro turnelerinde görüntülü aradığını ve kulislerdeki yaşamı merak ettiklerini anlattı. Serezli, torunlarının kitap tutkusuyla da gurur duyduğunu, bazen harçlıklarının yetmediği zamanlarda kitap alabilmeleri için onlara maddi destek sağladığını belirtti.

Serezli, Ceyda Düvenci’nin, “Sen benim hayatımda gördüğüm en eğlenceli babaanne olabilirsin” yorumu üzerine şunları söyledi:

“Öyleyim galiba çünkü çocukların her istediğini yapıyorum, tartışıyorum, bir şeyler öğretmeye çalışıyorum. Tiyatroyu çok seviyolar, her oyunumu takip ediyorlar. Turnedeyken görüntülü arıyolar ‘kulisi göster’ diyorlar, gösteriyoruz, çok ilgililer. Çok kitap okuyolar, en sevdiğim şey bu çünkü keyif alarak okuyolar. Bazen harçlıkları yetmiyor, beni tırtıklıyolar, ‘Ne alacaksınız?’ diyorum ‘Babaanne kitap alacağız’ diyorlar, ‘tamam’ diyorum. Metin’in kaybından sonra torunlarım hayata tutunma sebebim oldu tiyatro ile birlikte.”

Serezli, Ayşe Kulin’in aynı adlı eserinden uyarlanan “Veda” adlı tiyatro oyununun hazırlık sürecini anlattı. Kadroda yer alacak doğru oyuncuyu bulmanın zorluklarından bahsederken, Leyla Feray’ın projeye dahil olma sürecini detaylandırdı. Serezli, Feray’ı ilk tercihi olarak belirttiği ve diğer adayların araya girmesine rağmen, sonunda Feray ile çalışmanın kendi için bir mutluluk olduğunu ifade etti.

Ceyda Düvenci’nin “Veda’dan sonra Nevra Hanım ile ne planların var?” sorusuna Leyla Feray, “Veda” oyununda Nevra Serezli ile çalışmanın kendisine büyük bir güven ve cesaret verdiğini, bu sayede oyunculuk kariyerine adım attığını dile getirdi.

Ayrıca gelecekte kendi senaryolarını yazma ve yeni projelerde yer alma arzusundan bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir